AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Z dnia: 2022-10-22

Cmentarz w Internecie

Po kilku miesiącach prac nad inwentaryzacją cmentarza parafialnego przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz przeniesienia również w przestrzeń wirtualną udostępniamy portal cmentarza. Na bramie głównej oraz bocznej wjazdowej na nową część cmentarza pojawiły się plany cmentarza z podziałem na sektory. Każdy sektor otrzymał również tablicę z planem i kodem QR, który po zeskanowaniu telefonem przeniesie bezpośrednio do danego sektora.

W związku z uruchomieniem portalu z danymi cmentarnymi prosimy o weryfikację grobów swoich bliskich. Równocześnie informujemy, że zmianie uległa numeracja poszczególnych grobów. Prosimy o zgłaszanie błędów, uwag i nieprawidłowości poprzez wykorzystanie przygotowanego formularza - przy każdym grobie jest możliwość kliknięcia: "ZGŁOŚ UWAGĘ". Prosimy podać prawidłowe dane kontaktowe, aby administrator cmentarza mógł się skontaktować.

Przy poszczególnych grobach na stronie internetowej widnieje prośba o kontakt z biurem parafialnym - można to zrobić bezpośrednio z platformy poprzez "ZGŁOŚ UWAGĘ", w biurze parafialnym (w godzinach urzędowania: od pon-pt 9.00-12.00 oraz wtorek i piątek 16.00-18.00; tel. 62 736 28 04) lub poprzez e-mail kancelaria@konkatedra-ostrowwlkp.pl.

W związku z inwentaryzacją cmentarza oraz utworzeniu sektora pod groby urnowe zmianie uległ regulamin cmentarza, który wchodzi w życie z dniem 1 listopada 2022 r. Rozszerzony został punkt odnoszący się do ekshumacji oraz wprowadzone zostały drobne merytoryczne zmiany. Regulamin dostępny na cmentarzu, w biurze parafialnym oraz stronie internetowej parafii (w zakładce cmentarz parafialny).

Przypominamy, że zgodnie z ustawą z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych po wygaśnięciu prolongaty w celu przedłużenia prawa do zachowania grobu należy uiścić opłatę w biurze parafialnym. Groby, którym wygasła prolongata mogą zostać zlikwidowane. Administrator cmentarza nie ma obowiązku odszukania dysponenta grobu i informowania o upływie terminu prawa do grobu lub rezerwacji i o możliwości likwidacji grobu.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Z dnia: 2023-03-29

Rezerwacje

Przypominamy, że rezerwacje miejsc na cmetarzu dokonuje się na okres 20 lat (patrz: Regulamin §3 pkt. 1). Rezerwujący staje się dysponentem miejsca grobowego i odpowiada... [ czytaj dalej ]


Z dnia: 2023-03-27

Prolongata przelewem

Jak dokonać przedłużenia ważności grobu przelewem. [ czytaj dalej ]


Z dnia: 2022-10-30

Odpowiedzialność za utrzymanie naszch grobów w ładzie i porządku

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, z tej okazji przypominamy, iż zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie naszych grobów w ładzie i porządku... [ czytaj dalej ]


Z dnia: 2022-10-23

Uroczystość Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych przypadającą we wtorek 1 listopada nabożeństwo na cmentarzu przy ul. Limanowskiego... [ czytaj dalej ]


Zobacz wszystkie

Szukaj zmarłego

Szukaj grobu

KONTAKT

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika
KONKATEDRA

www.konkatedra-ostrowwlkp.pl

ul. kard. M. Ledóchowskiego 2
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736 28 04 (biuro parafialne)
kancelaria@konkatedra-ostrowwlkp.pl

Nr konta: Santander Bank Polska
88 1090 1160 0000 0000 1601 0496

 

Zarządca cmentarza
ks. Proboszcz Adam Kosmała

Zawiadowca cmentarza
Paweł Naskręcki (tel. 667 008 200)

Unsplashed background img 3